Co se Hodí vědět ! :)

13. října 2010 v 21:25 | :P |  Triks & Tips
  VE SPÁNKU HUBNEME !


Po náročném dni se pohodlně uložíte do postele a zatím co spíte, kila se pomalu rozpouštějí. Ne, to není sen. Kvalitní spánek totiž ovlivňuje nejen krásu a zdraví, ale i to, kolik vážíte. Své o tom ví i takové hvězdy, jako je Penelope Cruz, Madonna a další.


Výsledky posledních výzkumů prokázaly, že lidé, kteří spí méně než šest hodin, přibírají podstatně více než ti, kteří spí denně osm hodin.
m


HUBNUTÍ SE ZELENINOU !

Zelí zbavuje boky tukových polštářků obsahem vlákniny, vitamínem C, hořčíkem, vápníkem, železem, jódem a zinkem
Cibule snižuje hladinu krevního cukru a podňecuje spalování tuků
Brokolice rozpouští tukové buňky značným obsahem vitamínu C a vápníku
Celer odvodňuje a povzbuzuje metabolismus tuků, a to díky hořkým subtancím, éterickým olejům a rostlinným hormonům
Artyčoky svou účinnou látkou zvanou cyarin zbavují tělo zplodin
Čekanka obsahuje hořkou látku, která aktivuje trávení a metabolismus
k
STOUPNI SI !

Ke shazování kilogramů stačí podle amerických vědců málo. Kdo si tedy jako novoroční předsevzetí dal shazování nadbytečných tukových zásob, ten by měl od počátku ledna více stát. Mnohem více kalorií totiž spálíme, pokud při nejrůznějších aktivitách stojíme.

PIJ VODU !

Voda nejenže dokáže uhasit žízeň a naplnit žaludek, aniž by dodávala zbytečné kalorie, ale navíc zvyšuje energetické výdaje organismu zhruba o třicet procent. Tento jev nastupuje zhruba deset minut po konzumaci tekutiny a maxima dosahuje po třiceti až čtyřiceti minutách.

Potvrdily to pokusy, jež badatelé uskutečnili na čtrnácti osobách s normální váhou, které sledovali poté, co vypily půl litru vody a zajímali se především o energetické změny probíhající v jejich organismu.

Z jejich zjištění vyplývá, že každý, kdo denně vypije alespoň 1,5 litru čisté vody, spálí v průměru 200 kilojoulů. Za rok je to zhruba 73 000 kilojoulů, což odpovídá 2,4 kilogramu tuků.

Přitom je podstatně účinnější studená voda než teplá, neboť k jejímu ohřevu na tělesnou teplotu musí tělo vynaložit o čtyřicet procent více energie. Nemluvě o tom, že voda podněcuje samotný nervový systém, jenž pak lépe ovlivňuje probíhající metabolické pochody.

"Výzkumy potvrdily," zdůraznili vědci, "že pramenitá voda je nejspolehlivější a zdravotně nejméně rizikový odtučňovací prostředek."


mm
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama